• Ponad 150 panelistów i przeszło tysiąc uczestników weźmie udział w III Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC. W dniach 9-10 października, w krakowskim Centrum Kongresowym ICE spotkają się najwięksi eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa w internecie.

Izabela Albrycht

Prezes Instytutu Kościuszki

W czasie trzeciej edycji CYBERSEC’U w Krakowie będziemy dyskutować o tym, jak pierwiastek cyber wpływa na funkcjonowanie naszego społeczeństwa, naszej gospodarki, wszystkich krajów, a także relacji międzynarodowych, dlatego, że hasłem przewodnim konferencji będzie właśnie: „Dealing with Cyber Disruption”.

Tak że w gronie ponad 150 panelistów i przeszło 1000 uczestników tworzyć będziemy rozwiązania i praktyczne rekomendacje, aby sprawić, że transformacja cyfrowa będzie bardziej bezpieczna. Większość konferencji w Polsce dotychczas dotykała głównie takich aspektów technologicznych, związanych z funkcjonowaniem państwa i gospodarki w sieci, natomiast teraz czas na strategiczne wyzwania i dlatego zapraszamy do Krakowa zarówno decydentów, jak i przedstawicieli największych ośrodków naukowych z całego świata, przedstawicieli biznesu, aby porozmawiać o tym, jaką odpowiedź należy udzielić w wymiarze strategicznym na te wyzwania, które właśnie z sieci do nas docierają.

O randze tegorocznego wydarzenia świadczy fakt, że wśród gości naszej konferencji jest Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, komisarz Unii Europejskiej od tematów bezpieczeństwa Julian King, asystent sekretarza generalnego NATO, czyli osoba numer 1 od tematów związanych z cyberobronnością Sorin Ducaru, ale także ministrowie polskiego rządu, wiceministrowie, przedstawiciele rządów krajów Unii Europejskiej, prezesi największych firm zarówno dostarczających rozwiązania dla cyberbezpieczeństwa z całego świata, jak i przedstawiciele firm z sektora infrastruktury krytycznej czy sektora finansowego, to są te sektory, które najbardziej są zagrożone cyberatakami.

CategoryGospodarka, Rynek
© 2021 mojmielec.pl