Wybór ginekologa to dla kobiety szczególna decyzja, zwłaszcza jeśli idzie na badanie po raz pierwszy lub szuka lekarza, który poprowadzi jej ciąże. Najważniejsze cechy to rzetelność oraz empatia, które pozwolą pacjentce czuć się komfortowo. Płeć lekarza nie ma znaczenia, bo zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą być świetnymi lekarzami, najważniejsze by pacjent czuł się komfortowo.
Jak powinna wyglądać wizyta u ginekologa? We wszystkich gabinetach ginekologicznych w pierwszej kolejności powinna zostać przeprowadzona kilkuminutowa rozmowa- wywiad. Istotnym elementem wizyty jest również badanie cytologiczne. Przeprowadzane jest również badanie narządów rodnych oraz badanie piersi. Ginekolog powinien zadbać o regularne kierowanie pacjentki na coroczne badanie USG. Dzięki prawidłowemu prowadzeniu i regularnym wizytom możemy zapewnić sobie szanse na wykrycie chorób kobiecych we wczesnym stadium ich rozwoju.
Jeżeli o prowadzenie ciąży chodzi, to ginekolog powinien odznaczać się wiedzą z zakresu bieżących zaleceń w kwestii leków oraz badań wykonywanych podczas ciąży.
Wspomniana znajomość wytycznych jest konieczna do prawidłowego prowadzenia ciąży. Podczas wizyt kobiety ciężarnej również powinny występować pewne standardy. Po pierwsze regularne dokonywanie mierzenia ciśnienia tętniczego krwi oraz ważenie. Tym właśnie odznacza się wcześniej wspomniana rzetelność. Przydatna bywa również możliwość kontaktu z lekarzem w razie pojawienia się pytań. Przyda się również wzajemne zaufanie.

CategoryBez kategorii
© 2021 mojmielec.pl