2Polacy coraz chętniej sięgają po smaki pochodzące z różnych zakątków świata. Szczególną popularnością cieszą się u nas dania kuchni greckiej, hiszpańskiej, włoskiej i orientalnej.

Kuchnia grecka

Grecka kuchnia liczy sobie kilka tysięcy lat, niezmiennie jej podstawę stanowi – pszenica, oliwa i wino. Można odnaleźć w niej zarówno wpływy kuchni rzymskiej, jak i tureckiej czy bałkańskiej. Kuchnia grecka opiera się w znacznej mierze na świeżych warzywach, takich jak cukinia, sałata czy szpinak. Chętnie sięga się również po rośliny strączkowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów Greek Trade wprowadził w maju 2013 do swojej oferty markę Athina, w której znajdziemy produkty inspirowane greckimi smakami, pośród nich znajdują się między innymi oliwy greckie czy oliwki drylowane lub nadziewane różnymi smakami. Smakosze greckich smaków mogą sięgnąć również po pasty oliwkowe, pomidorowe, bakłażanowe czy suszone pomidory i marynowane karczochy.

Kuchnia hiszpańska

Kuchnia hiszpańska jest niesamowicie aromatyczną kuchnią, bazuje przede wszystkim na naturalnych składnikach. Jest bogata w kolory i smaki. Na kształt kuchni hiszpańskiej wpływ miało wiele regionów, znajdziemy tu między innymi wpływy arabskie, angielskie, a nawet francuskie. Kuchni hiszpańskiej nie charakteryzuje jednolity sposób przygotowywania potraw. Każdy z regionów charakteryzuje inne popisowe danie. Podstawę stanowią jednak warzywa, owoce, ryby i owoce morza. Hiszpanie chętnie używają także ziół, które podkreślają smaki, w każdym z regionów króluje też oliwa z oliwek. Greek Trade nie pozostaje obojętny na potrzeby miłośników kuchni hiszpańskiej, specjalnie dla nich przygotował markę Helcom, w której znajdziemy produkty takie jak oliwa z oliwek, przetwory pomidorowe, ryby czy owoce morza.

Kuchnia włoska

Kuchnię włoską charakteryzuje bogactwo oliwy, warzyw i ryb. Wielu uznaje kuchnię włoską za najbardziej rozpowszechnioną na świecie. Opiera się ona na warzywach, taki jak pomidory, przyprawach i ziołach pokroju bazylii, oregano czy tymianku. Kuchnię włoską słusznie kojarzy się z pizzą, makaronami oraz oliwą z oliwek, nie zapominajmy jednak również o świeżych owocach morza. Miłośnikom włoskich smaków Greek Trade proponuje raz jeszcze markę Helcom i produkty takie jak pomidory, passaty, fasole, soczewica, ciecierzyca. Miłośników Włoch zainteresują też z całą pewnością produkty marka produktów włoskich Barri, w których znajdziemy koncentrat pomidorowy, pesto czy pomidory konserwowe.

Kuchnia orientalna

Kuchnia orientalna stanowi jedną z najbardziej oryginalnych kuchni. Jej podstawę w znacznej mierze stanowią owoce morza, drób, owoce i warzywa. Kuchnia orientalna stawia na eliminację z diety mięsa czerwonego. Orientalne dania bazują na prostocie, dbając o zdrowie i nienaganną sylwetkę ich miłośników. Dla zakochanych w oriencie Greek Trade przygotował specjalną linię produktów sygnowanych nazwą Orient Taste, w jej szeregach znajduje się między innymi mleko kokosowe, sosy sojowe, marynowany imbir czy olej kokosowy.

podoslonami.pl

CategoryRynek
© 2021 mojmielec.pl