Aż 60% dużych i średnich firm ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników – informuje International Business Report opublikowany we wrześniu tego roku. Firma Greek Trade nie chce wpisywać się w panujący trend i wychodzi naprzeciw swoim kandydatom. Pracownicy poszukiwani są w związku z otwarciem nowego magazynu wysokiego składowania. 14 września odbyła się kolejna Giełda Pracy organizowana przez Greek Trade.
Według raportu ogólny problem braku pracowników wynika z silnej koniunktury gospodarczej, która coraz bardziej zmienia obraz polskiego rynku pracy. Jeszcze kilka lat temu największą barierę rozwoju stanowiła biurokratyzacja. Obecnie niskie bezrobocie doprowadziło do sytuacji, w której to pracodawcy rozglądają się za wykwalifikowanymi pracownikami. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w ulepszenie systemu rekrutacji w firmie, a także zbliżyć się do kandydatów podczas giełd pracy.
Firma Greek Trade, producent przetworów owocowych i warzywnych, zatrudnia już ponad 200 pracowników. Ze względu na szybki rozwój w zeszłym miesiącu oddała do użytku magazyn wysokiego składowania w Porszewicach. Duże zapotrzebowanie na dobrze już znane oraz nowe produkty marki Helcom, Athina, Biooaza, wzrost produkcji marek własnych dla sieci handlowych oraz ciągle wzrastająca sprzedaż na rynki światowe, wymogły wprowadzenie trzeciej zmiany produkcyjnej i przyczyniły się do stworzenia nowych miejsc pracy. Aktualnie trwa rekrutacja na stanowiska pracowników produkcji, magazynierów z uprawnieniami na wózki widłowe, kierownika w dziale produkcji oraz pracownika biurowego. Greek Trade współpracuje z GCI, OHP oraz Urzędami Pracy a na co dzień wspiera rozwój zawodowy pracowników, daje możliwość korzystania z benefitów (opieka medyczna, karty sportowe, dodatkowe ubezpieczenie). Wszyscy kandydaci zainteresowani pracą w Greek Trade w Porszewicach, będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania z rekruterami już 27 i 28 września podczas Łódzkich Regionalnych Targów Pracy i Rozwoju Osobistego w Hali Expo-Łódź.

CategoryGospodarka
© 2021 mojmielec.pl