Podczas codziennych zakupów w super- lub hipermarkecie, prawie przy każdej alejce możemy spotkać hostessy oferujące do spróbowani masę różnych produktów – poczynając od jogurtów czy ciastek, na śledzikach w oleju kończąc.W większości są to młode, piękne dziewczyny, które chętnie przyjmują tego typu zlecenia, ponieważ pozwalają im one na podreperowanie studenckiego budżetu. Dla konsumentów również przyjemniejsze jest przechadzanie pośród sklepowych półek w poszukiwaniu ulubionych produktów i jednocześnie próbowanie nowych rzeczy, które oferują nam hostessy. Nie ulega wątpliwości, iż szczególnie panowie połechtani uśmiechem ślicznej dziewczyny są zdecydowanie bardziej skłonni zakupić dany produkt, przed którym w innych okolicznościach przeszliby bez zainteresowania.
Praca hostessy nie jest łatwa ale może dawać mnóstwo satysfakcji. Obecne społeczeństwo jest w gruncie rzeczy nastawione do wszystkiego i wszystkich roszczeniowo i niestety coraz większa liczba osób przejawia chamskie oraz agresywne zachowania. Piękna dziewczyna w sklepie, uśmiechająca się do nas serdecznie stanowi idealny cel ataków i wyładowania gniewu przez ludzi o niskiej samoocenie, lubiących gnębić innych. Na hostessę często wylewane jest wiadro pomyj jeśli komuś nie podoba się oferowany przez nią produkt, ponieważ ludzie utożsamiają ja z marka, którą reklamuje.
Miejsce, gdzie hostessy nie mogą narzekać na brak zleceń są właściwie wszystkie duże miasta jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Lublin. Biorąc pod uwagę fakt, że są to jednocześnie duże ośrodki akademickie spodziewać się można, że i chętnych do tej pracy raczej nie brakuje. Oczywistym jest, że aby zostać hostessa należy spełniać szereg kryteriów ale nasze społeczeństwo na szczęście obfituje w piękne i zarazem inteligentne oraz pracowite młode kobiety, które chętnie podejmują takie zawodowe wyzwania. Dla wielu z nich jest to pierwszy krok do celu, jakim jest na przykład kariera w modelingu i rzeczywiście często zdarza się tak, że agencje reklamowe proponują początkującym modelkom właśnie takie prace.
Nie da się ukryć, że bycie hostessą nie jest łatwe. Często praca ta wiąże się z wielogodzinnym staniem w sklepie z przyklejonym do twarzy uśmiechem. Bardzo często hostessa musi zakładać niewygodny, niedostosowany do fizjonomii człowieka strój, którego posiadanie wymaga zlecająca promocję firma. Potencjalni klienci również nie ułatwiają sprawy, zadając setki pytań, na które promująca towary dziewczyna nie zna odpowiedzi, bo nie musi wiedzieć przecież wszystkiego o produkcie czy przedsiębiorstwie go produkującym.
Mimo wszystko praca w charakterze hostessy jest godna polecenia – zdecydowanie pozwala kształtować charakter, uczy asertywności i sposobów komunikacji międzyludzkiej, poprawia samoocenę i podnosi wiarę we własne siły. Gdy dodamy do tego jeszcze godziwe wynagrodzenie to możemy śmiało stwierdzić, że jest to profesja godna polecenia wszystkim chcącym ją wykonywać.
Reasumując, każda chętna, młoda, pełna energii i optymizmu osoba z pewnością odnajdzie się w tym zawodzie.

CategorySport
© 2021 mojmielec.pl