Marzysz o otwarciu własnej firmy? Sprawdź w jaki sposób możesz pozyskać fundusze by otworzyć swój biznes.

Pierwszy ze sposobów i jednocześnie najbardziej czasochłonny to oszczędzanie. Można oczywiście wyjechać za granicę, aby skrócić ten czas. Oszczędności mogą stanowić również doskonałe uzupełnienie pożyczki. Wkład własny na pewno się przyda. Jeśli zdecydujemy się na tę formę, warto też umieścić pieniądze na lokacie, w ten sposób je pomnożymy.

Kredyt to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają wystarczających środków. Wzięcie kredytu na otwarcie firmy wiąże się oczywiście ze sporym ryzykiem, nie wiemy przecież czy nie będziemy spłacać go jeszcze długo po tym, jak nasza firma upadnie. Przed wzięciem kredytu warto zatroszczyć się o kilka kwestii, którymi jest między innymi stworzenie biznesplanu. Niektóre banki właśnie na podstawie biznesplanu będą przyznawały kredyt.

Bez względu na to, na jaki rodzaj finansowania ostatecznie się zdecydujemy warto uzbroić się w cierpliwość i świadomość, że inie nieco czasu, zanim nasz interes nabierze rozpędu.

Kredyt czy pożyczka

Kredyt i pożyczka to kolejne rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają własnych pieniędzy. Pożyczka w przeciwieństwie do kredytu nie musi mieć określonego celu, może być również bezpłatna. Z kolei kredyt to usługa oferowana przez bank, zawsze obarczona opłatami. Zarówno w przypadku kredytu jak i pożyczki należy zwrócić uwagę na warunki, na jakich są one udzielane. Sprawdźmy ile przyjdzie nam w rezultacie zwrócić. Równie istotny jest też okres spłaty oraz występowanie ewentualnych dodatkowych opłat, takich jak polisa na życie czy ubezpieczenie. Te dodatkowe usługi są oczywiście płatne.

Pamiętajmy o dokładnym przeczytaniu umowy kredytowej. Zanim się zdecydujemy na kredyt warto przejrzeć oferty różnych banków i sprawdzić, który z nich oferuje najlepsze warunki. Bardzo często możemy znaleźć ofertę, która pozwoli nam otrzymać dodatkowe produkty jak np. rok bez ZUS-u, umorzenie kwoty pożyczki czy odroczenie terminu spłaty. W uzyskaniu kredytu przyda nam się stały dochód czy dobra zdolność kredytowa.

Jeszcze inną możliwością jest uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej. Przez wiele lat były bezzwrotne, w tej chwili są płatne. Mimo to są bardzo ciekawe. Unia Europejska ma wiele ciekawych produktów, są one uzależnione od naszej obecnej sytuacji i miejsca w którym realizowana będzie pożyczka. Musimy szukać dotacji pasującej do nas. Składanie wniosków o tego rodzaju pożyczkę bywa też niekiedy ograniczone czasowo, dlatego musimy trzymać rękę na pulsie.

Jeszcze inna opcja to pożycza od rodziny lub znajomych. Albo poszukiwanie aniołów biznesu, czyli osób, które wspomogą nas finansowo w zamian za część udziałów.

CategoryBez kategorii
© 2021 mojmielec.pl