Dlaczego Kraków już po raz drugi jest gospodarzem Kongresu Ekonomii Wartości – Open Eyes Economy Summit? Jeszcze dziś kolejne relacje z wydarzenia, którego jesteśmy patronem medialnym.

Kraków jest już drugi raz gospodarzem Kongresu Ekonomia Wartości. To jest wyjątkowy kongres, który mówi o tym, jak należy funkcjonować w dziedzinie ekonomii, że ekonomia to nie jest tylko kwestia zysku, nie jest to tylko dla przedsiębiorców biznes, w sensie takiego źle rozumianego kapitalizmu przedwojennego, ale także powinno to przynosić pewne wartości dodatkowe. Wartości nie tylko dla tych, którzy tworzą tę ekonomię, którzy walczą, ale także dla mieszkańców miasta i stąd ten kongres ma tak szeroki zasięg, tak szeroki program, bo on wychodzi zdecydowanie poza sprawy ekonomiczne. To jest kongres, który nacisk kładzie także na kulturę, przede wszystkim na kulturę, ale także na mieszkalnictwo, na to, jak się mieszka w mieście, jak się funkcjonuje, do czego się dochodzi.

W związku z powyższym to jest taki kongres, na którym kładziemy duży nacisk, bo to naprawdę warto inwestować w te rzeczy.

Mamy świadomość, że po to, żeby móc coś zrobić, należy to skonsultować z mieszkańcami. Stąd mamy Centrum Dialogu, stąd mamy różnego typu spotkania, konsultacje. To jest o tyle dobre, że mieszkańcy podsuwają czasami pewne pomysły, pokazują pewne argumenty. Myśmy się z niektórych rzeczy wycofali pod wpływem właśnie argumentacji mieszkańców, także to pokazuje też, że chcemy pewne rzeczy robić we wspólnocie z mieszkańcami.

CategoryBez kategorii
© 2021 mojmielec.pl