Masz w zamiarze kupić używany samochód? Dobrze się zastanów zanim to zrobić i pamiętaj o kilku rzeczach, które pozwolą na bezstresowe kupno samochodu. Trzeba pamiętać o tym, że sprzedający ma w obowiązku przekazać nam aktualne ubezpieczenie OC pojazdu oraz dokumenty potwierdzające zawarcie umowy. W ciągu 30 dni powinien on poinformować ubezpieczyciela o zmianie właściciela pojazdu. Nie musisz co prawda rezygnować z polisy, którą wykupił poprzedni kierowca. Decyzja należy do ciebie.
Zakup nowego samochodu będzie mniej problematyczny, ale jego cena będzie zdecydowanie większa, a to zazwyczaj właśnie ona decyduje o dokonaniu przez nas zakupu. Należy trzymać rękę na pulsie. Jeśli oferta jeśli oglądany przez nas samochód jest w dobrym stanie, a cena dość niska, to znak, który powinien nas zaniepokoić. Na oglądanie samochodu warto pójść z kimś zaufanym, ale jeszcze lepiej po prostu zainwestować w mechanika, który dokona przeglądu pojazdu samochodu w serwisie. Nie zapominajmy także o jeździe próbnej, pozwoli ona zaobserwować zachowanie samochodu, posłuchać silnika, poczuć skrzynię biegów, zaobserwować zachowanie zawieszenia. Dobrze jest również zajrzeć do książki serwisowej pojazdu, dowiemy się z niej wszystkiego o dokonanych naprawach oraz gzie były one wykonywane.
Może się też zdarzyć, że sprzedawany samochód jest kradziony, dlatego lepiej zapytać o niego na komendzie. Nie należy także dać się zwieść samochodowi o zbyt małym przebiegu, łatwo bowiem taki licznik przekręcić. Jeśli kupujemy samochód w komisie, warto wcześniej sprawdzić opinie na jego temat chociażby w internecie. Jednak to o czym należy przede wszystkim pamiętać podczas kupna samochodu to zachowanie zimnej krwi i sprawdzenie wszelakich detali.

CategoryBez kategorii
© 2021 mojmielec.pl