Pompy eckerle są produktem niemieckiej firmy eckerle, która produkuje elementy hydrauliki siłowej. Są to pompy zębate, ich zazębienie jest wewnętrzne, potrafią cicho pracować i wygenerować ciśnienie rzędu 350 bar. Pompy produkowane przez eckerle występują w formie mobilnej i stałej, są wykorzystywane w przemyśle, w silnikach pojazdów i w maszynach budowlanych lub rolniczych. Niestety czasami się psują i wtedy najlepiej jest je odstawić do specjalistycznych punktów naprawy.

Diagnoza

Tylko odpowiednia diagnoza pozwoli na skuteczną naprawę. Wysyłając pompę do serwisu nie należy jej myć, bowiem osiadający na niej brud może być cenną wskazówką do jej naprawy. W wyspecjalizowanym serwisie pompa jest rozkładana na czynniki pierwsze. Jej elementy, są sprawdzane i niektóre z nich regenerowane poprzez odpowiednie ścieranie.

Kontrola

Każda pompa typu eckerle po naprawie jest sprawdzana na specjalnym stanowisku badawczym. Tam dokładnie sprawdza się jej pełne, nowe uszczelnienie i całkowitą jej pracę. Tylko teoretycznie wydaje się, że tego typu pompę można naprawić we własnym zakresie, nic mylnego.
Dopiero w specjalistycznym punkcie naprawczym, wykwalifikowany personel jest w stanie dać odpowiednią diagnozę i wykonać dobrą naprawę pompy.

Co jest opłacalne?

Czasami regeneracja i naprawa pompy może nie opłacać się i przewyższać koszt nowej pompy. Należy także pamiętać, że pompy typu eckerle dają się łączyć, przez co są pompami podwójnymi. Naprawa i diagnostyka tego rodzaju pompy jest o wiele trudniejsza niż pompy pojedynczej. Specjalistyczne punkty naprawy zatrudniają wykwalifikowanych pracowników, którzy doskonale znają się na budowie całych systemów hydraulicznych. W takich serwisach naprawy są szybkie, sprawne i bardzo dobre a ponadto potem, taki serwis może prowadzić co jakiś czas obsługę serwisową, naprawionych urządzeń.

CategoryBez kategorii
© 2021 mojmielec.pl