Książka jest najlepszym przyjacielem każdego biznesmena. Nie jest zarezerwowana tylko dla początkujących. Każdy nastawiony na proaktywnność przedsiębiorca powinien do niej sięgać. Jaką książkę najlepiej wybrać?

Książek o biznesie jest dużo. Łatwo się pogubić w tym nadmiarze. Przygotowaliśmy zestawienie 3 książek, po które naszym zdaniem warto sięgnąć.

7 nawyków skutecznego działania Stephen Covey:
Książka, która zmienia nie tylko podejście do biznesu, ale i całe życie. Stephen Covey w 7 nawykach zamknął całą wiedzę, jaką powinien posiąść każdy szanujący się, świadomy siebie człowiek. Odnosi się do zmian wewnętrznych, wnikając głęboko w nas samych, ale i do zmian zewnętrznych, dotyczących kontaktów międzyludzkich. Obrazowe opisy i inteligentne podejście do czytelnika sprawia, że czytanie staje się czystą przyjemnością. Nie bez powodu książka 7 nawyków skutecznego działania nazywana jest biblią współczesnego człowieka.

Inteligencja Emocjonalna Daniel Goleman
Kolejna niesamowita książka. Emocje są podstawą działania w życiu i w biznesie. Zdolność właściwego zarządzania własnymi emocjami jest warunkiem sukcesu. Książka obala stereotypy dotyczące wpływu ilorazu inteligencji na powodzenie w życiu. Autor pokazuje, jak dużą role odgrywają nasze emocje oraz prawidłowe interpretowanie ich u innych. Rozumienie emocji i właściwe kierowanie nimi autor nazywa właśnie Inteligencją Emocjonalną.

Siła nawyku Charles Duhigg
Pokaż mi swoje przyzwyczajenia, a powiem Ci, kim jesteś. Nasze nawyki mają niewyobrażalny wpływ na nasze życie. Warunkują nasze produktywne działanie i prowadzenie dobrze prosperującej firmy. Książa udowadnia, że nawyk nie jest czym stałym i można go zmieniać. Pracując nad wykorzenieniem starych, a wypracowaniem nowych nawyków, zmieniamy się nie tylko my sami, ale zmienia się również nasza praca. Produktywne działanie i dyscyplina to warunki, które muszą być spełnione, żeby biznes dobrze funkcjonował.

Nie są to książki, które pokazują gotowy model prowadzenia firmy. Wszystkie z tych propozycji skupiają się na osobowości i sugerują, żeby zacząć od środka. Zmiany we własnym wnętrzu wpływają nie tylko na prace, ale i na całe nasze życie.

CategoryFirma, Gospodarka
© 2021 mojmielec.pl