Prognozy informują, że ceny złota na początku przyszłego roku mają znacząco wzrosnąć. Czy to wszystko zasługa Donalda Trumpa?
Eksperci banku of America Merrill Lynch donoszą, że cena uncji złota na początku 2018 roku może sięgnąć 1,4 tys. dolarów. Pod koniec sierpnia 2017 cena złota wynosi około 1287 dolarów za uncje. Po raz trzeci dobija do kwoty 1300 dolarów. Nie da się ukryć, że ceny złota imponująco rosną od czasu objęcia władzy przez Donalda Trumpa 20 stycznia 2017 roku. Wzrost ten wynosi około 14 procent.

Warto zauważyć, że w tym samym czasie spada wartość dolara amerykańskiego. Zjawisko to może wynikać z napiętej sytuacji między Stanami, a Koreą Północną, w wyniku której inwestorzy szukają bardziej stabilnej waluty niż dolar i wybierając złoto. Ostatnie rozmowy Donalda z władzami Korei spowodowały gwałtowną reakcję zaniepokojonych inwestorów, którzy chcąc się zabezpieczyć i uniknąć ryzykownych inwestycji postanowili wybrać bezpieczne złoto. Wszystko to w obawie przed wojną. Władze komunistycznego państwa zapowiedziały testy rakietowe, prawdopodobnie w okolicy amerykańskiej bazy wojskowej na wyspie Guam.

Oprócz złota w górę idą również ceny srebra. Obecnie dobija do ponad 16,8 dolarów za uncję. Wpływ na słabnięcie dolara i podwyższenie cen metali szlachetnych mogą mieć również ostatnie próby wprowadzenia reformy zdrowia, które skończyły się niepowodzeniem.

Wszystkie te działania mogę niestety przyczyniać się również do spadku polskiego złotego. Najlepszy rozwiązaniem wydaje się po prostu baczne obserwowanie zmienności na rynkach walut i akcji.

CategoryBiznes, Gospodarka
© 2021 mojmielec.pl