Wiele osób błędnie sądzi, że z propozycjami firm ubezpieczeniowych zawsze należy się zgadzać. Jeśli więc przytrafia nam się jakiś wypadek, a firma proponuje nam jakieś odszkodowanie, zwykle się na nie zgadzamy. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie? Czy można w ogóle ubiegać się o wyższe odszkodowanie?

Oczywiście, że można. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej własnej woli. Często bowiem zgadzamy się na pewne rozwiązania, bo po prostu nie mamy ochoty przechodzić przez ciężkie rozprawy w sądzie. Wtedy oczywiście możemy przystać na propozycję firmy ubezpieczeniowej, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli jednak nie wystarcza nam zaproponowane odszkodowanie, lepiej się z nim zapoznajmy. Kancelaria adwokacka na pewno nam w tym pomoże, bo to w niej skorzystamy m.in. z usług adwokata. Taki prawnik zaprezentuje naszą sytuację przed sądem i przedstawi wszystkie informacje, które będą świadczyć o tym, że należy nam się wyższe odszkodowanie. Oczywiście wszystko zależy tutaj tylko i wyłącznie od naszej indywidualnej sytuacji. Musimy więc sami zorientować się, jakie są nasze straty i co utraciliśmy przez pewien wypadek. Jeśli straty te są dość wysokie, a odszkodowanie ich nie pokrywa w żadnym stopniu, postarajmy się o lepszą rekompensatę.

Oczywiście decyzję o tym, czy mamy walczyć o wyższe odszkodowanie w sądzie, musimy podjąć sami. To my tylko wiemy najlepiej, jakie są nasze straty, zarówno te pieniężne, jak i niematerialne. Do nich dopasujmy więc odszkodowanie, które pomogłoby nam powrócić do normalnego życia. Należy nam się bowiem taka rekompensata, jeśli chcemy dobrze funkcjonować.

CategoryAkty prawne
© 2021 mojmielec.pl