Studiowanie prawa niesie ze sobą konieczność nastawienia się na wieloletnią pracę, którą trzeba wykonywać w sposób systematyczny. Bez tego nie można marzyć o tym, by osiągnąć w tej profesji poważną pozycję. Dobry prawnik musi więc na początku swojej przygody z profesją charakteryzować się przede wszystkim cierpliwością oraz pokorą. Adwokat na takich cechach charakteru będzie budował zaufanie w oczach klientów. Zyska na tym choćby nawet w postaci rekomendacji dla kolejnych osób.
Zawód adwokata w Polsce znany jest praktycznie od tysiąca lat. Pierwsze zapiski o nim pojawiają się już w XI wieku, za czasów panowania Bolesława Chrobrego.
Obecnie, by zostać reprezentantem tego zawodu konieczne jest oprócz studiowania, ukończenie aplikacji. Ile ona trwa? Mowa jest tutaj o 3,5 roku. Problemem jest dostatnie się na nią, ponieważ zawsze jest tak, że liczba chętnych na nią znacznie przewyższa liczbę dostępnych miejsc. Egzamin był jednocześnie bardzo trudny, ponieważ swoim zakresem obejmował praktycznie wszystko, co związane jest z naukami humanistycznymi.
Kancelaria adwokacka, która przyjmuje przyszłych prawników na aplikację ma za zadanie wprowadzenie ich w ten zawód od praktycznej strony. W czasie tego okresu zajmują się oni praktycznie wszystkimi zadaniami, które są do wykonywania w biurze. Kserowanie dokumentów, sporządzanie pism procesowych czy też wysłanie poczty- to wszystko przyjdzie im wykonywać w czasie tych 3,5 roku. Po sześciu miesiącach szkolenia otrzymują poważniejsze zadania. Mają możliwość występowania przed sądami w imieniu patrona. Podobna droga czeka przed radcami prawnymi, którzy mają do spełnienia niemal te same wytyczne. Ich droga kariery jest praktycznie taka sama.

CategoryAkty prawne
© 2021 mojmielec.pl