W Polsce liczba kancelarii prawnych nieustannie się powiększa. Jest to spowodowane coraz większą znajomością społeczeństwa na temat prawa. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że do najpopularniejszych kancelarii adwokackich na pewno będzie należeć kancelaria adwokacka. To w końcu z usług adwokatów najczęściej korzystają osoby, które muszą przymusowo stawić się przed sądem. A ilu adwokatów działa obecnie w Polsce?

Liczbę takich fachowców regularnie pokazuje Krajowy Rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich. To z nim należy się zapoznać, by odpowiedzieć sobie na podane wcześniej pytanie. Jeszcze w 2015 roku rejestr pokazał, że liczba adwokatów w Polsce przekroczyła wynik 12 tysięcy. Jeśli chodzi o aplikantów, ich ilość wyniosła ponad 8 tysięcy. Oczywiście dane te nieustannie się zmieniają, a ma to związek m.in. z sytuacją na rynku pracy oraz z ilością osób mieszkających w Polsce. Jeśli chodzi o miasto, które zrzeszyło największą ilość adwokatów, była to Warszawa. To ona skupiała w sobie ponad 1/3 wszystkich, tego typu prawników. Wielu z nich działało również w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Jeśli chodzi o mniejsze miejscowości, najczęściej narzekały one na niewielką ilość prawników. Zwykle adwokaci wolą bowiem wyjechać do większych miast, w których mają do dyspozycji znacznie więcej możliwości.

Oczywiście do podanych danych należy podejść z lekkim dystansem. Liczby adwokatów w Polsce nieustannie się zmieniają, a na to wpływ ma naprawdę wiele, różnych czynników. Prawdopodobne jest więc, że za kilka lat wynik ten będzie zupełnie inny, aniżeli wygląda to w dzisiejszych czasach.

CategoryAkty prawne
© 2021 mojmielec.pl