Niestety, niektóre sprawy należy załatwić na drodze sądowej. Często nie chcemy tego robić, co oczywiście jest sporym błędem. Jeśli bowiem chcemy postarać się o wyższe odszkodowanie, w takim przypadku nie wystarczy rozmowa z firmą ubezpieczeniową. Swoją sprawę koniecznie powinniśmy przekierować na drogę sądową.

Na pewno w takiej sytuacji potrzebujemy pomocy osoby, która zaprezentuje nas przed urzędem lub sądem. Taką osobą może być adwokat lub radca prawny. To oni mają upoważnienia do tego, by reprezentować swoich klientów np. przed sądem. Jeśli więc skorzystamy z ich usług, sporo na tym zyskamy. Nie będziemy musieli sami stawiać się na rozprawie, bo będziemy mieć solidne wsparcie. Kancelaria adwokacka dodatkowo wytłumaczy nam, jak sami powinniśmy się zachowywać przed sądem i o czym mamy mówić, by wypaść jak najlepiej. To w dużej mierze od nas samych zależy bowiem wynik rozprawy. Jeśli więc umiejętnie do niej podejdziemy, ostatecznie wygramy całą rozprawę.

Jak jednak pokazują liczne badania, sąd zwykle zwraca się w stronę indywidualnych jednostek. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe przegrywają więc takie rozprawy, gdyż nie wywiązują się z wcześniej podpisanych umów lub innych przepisów. Każda, prywatna osoba ma więc spore szanse na zdobycie wyższego odszkodowania. Prawnik ustala więc wcześniej, jak duża powinna być taka rekompensata. Bierze tutaj pod uwagę sytuację rodzinną oraz sytuację materialną swojego klienta. Sprawdza, co zmieniło się w jego życiu po danym wypadku lub np. śmierci członka rodziny. Później może wyjść do sądu z propozycją wypłacenia klientowi wyższego odszkodowania.

CategoryAkty prawne
© 2021 mojmielec.pl