Zachowanie dobrego stanu zdrowia jest w dzisiejszych czasach szczególnie trudne. Zanieczyszczenie powietrza, duże natężenie substancji chemicznych w jedzeniu, siedzący tryb życia, nieustający stres; oto główne zagrożenia dla naszego zdrowia. Co prawda, każde z nich jest bardzo istotne, jednak współczesna medycyna przykłada największą wagę do kwestii diety.

Takie stwierdzenie może wydać się przesadzone, jednak to właśnie od codziennej diety w dużej mierze zależy nasze zdrowie. Dietetycy zgodnie podkreślają, że istotną kwestią jest nie tylko to co jemy, ale także ile jemy oraz kiedy jemy. Wszelkie wymienione aspekty związane z żywieniem mają istotny wpływ na stan naszego zdrowia. Choć jest to tak istotne, dieta przeciętnego człowieka jest wręcz zatrważająca. Jakie są nasze największe problemy związane w dietą?

Codzienny pośpiech sprawia, że bardzo często zapominamy o regularnym odżywianiu się, a hasło spożywania pięciu posiłków dziennie brzmi nieraz zupełnie nierealistycznie. Niestety, przez takie działanie nasz organizm nadmiernie gromadzi wszelkie substancje odżywcze, co może poważnie zaburzyć pracę naszego metabolizmu. Ponadto, spożywane jedzenie jest bardzo często ubogie w wartościowe składniki odżywcze, takie jak chociażby słynne kwasy tłuszczowe Omega-3. Zamiast tego, spożywane jedzenie (najczęściej typu fast-food) jest bogate w tłuszcz oraz zły cholesterol, który jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia. Brak zróżnicowanej diety może doprowadzić do niedoboru witamin, mikro oraz makroelementów w naszym ciele.

Niestety, zdrowe odżywianie się nie jest łatwe oraz szybkie. Niemniej jednak, prawidłowa dieta odgrywa kluczową rolę dla naszego zdrowia. Tak więc, zadbajmy o to co jemy, a wówczas – zadbamy także o nasze zdrowie.

CategoryBez kategorii
© 2021 mojmielec.pl