Środki masowego przekazy, czyli mass media, to środki pozwalające na szybkie komunikowanie się. Mass media to między innymi telewizja, internet, prasa czy też radio.
Wszystkie wyżej wymienione media pozwalają nam, czyli społeczeństwu, na pozyskiwanie informacji z całego świata. Dzięki mediom jesteśmy świadomi tego co nas otacza, z czym mamy do czynienia.
Media kreują kulturę. Pokazują nam wzorce godne do naśladowania, tym samym kształtując w nas pewne zachowania.
Natłok informacji jaki dociera do społeczeństwa jest ogromny. Często zastanawiamy się, czy informacje które do nas docierają są prawdziwe, czy też wykreowane na potrzeby mediów.
Media towarzyszą człowiekowi już od setek tysięcy lat. Dzisiejsze media znacznie różnią się od tych początkowych. Albowiem media swój początek mają już w IV wieku, to właśnie wtedy datuje się początki prasy.
Obecnie media są wszechobecne. Informacje możemy zobaczyć oraz usłyszeć. Dostęp do mediów jest nieograniczony, co pozwala na dotarcie do wiadomości z każdego zakątku świata.
Media to także reklama. Reklama która zachęca nas do podejmowania decyzji. Pod wpływem reklamy telewizyjnej, radiowej czy tez innej dokonujemy zakupu promowanego produktu. Manipulacja tego typu bardzo często wykorzystywana jest w mediach.
Media to nie tylko dostarczanie informacji, to także niezły interes. Stacje telewizyjne, czy też radiowe pobierają opłaty w zamian za umieszczenie reklamy w mediach. Jest to jedyny sposób na dotarcie do potencjalnych klientów na ogromną skalę.

CategoryBez kategorii
© 2021 mojmielec.pl