Dostęp do informacji jest podstawowym prawem każdego człowieka. Obecnie nikt z nas nie wyobraża sobie, by informacje były cenzurowane albo niepodawane do publicznej wiadomości. Czasy te bezpowrotnie minęły. Największym nosicielem informacji ze świata są media- społecznościowe, telewizyjne, radiowe, internetowe czy te już obecnie najmniej popularne- w wydaniu papierowym. Każdy z nas ma ulubiony sposób na pozyskiwanie wiadomości ze świata.

Jedni czytają gazety, inni zaczynają dzień od obejrzenia stron internetowych. Z całą pewnością na to, jakie media wybieramy ma wpływ reklama, która jest wszechobecna. Reklama to coś, bez czego nie można już sobie wyobrazić przestrzeni publicznej. Zagościła na stałe w naszym świecie i stała się jednym z najbardziej wpływających na psychikę człowieka sposobem przedstawiania rzeczywistości takiej, jaką chce nam przedstawić jej twórca.

Reklama i media kreują rzeczywistość przedstawianą społeczeństwu i sprawią, że wiadomości przekazywane ludziom często mają zupełnie inny wydźwięk niż w rzeczywistości.

CategoryBez kategorii
© 2021 mojmielec.pl